Dlaczego warto stawiać na bezpieczne urządzenia na plac zabaw?

Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które w swojej ofercie mają liczne urządzenia na plac zabaw, zabawki itp. Jedną z nich jest firma SPIL – http://spil.pl/urzadzenia-na-plac-zabaw/. Wybierając produkty u producenta, należy zwrócić uwagę na jakość urządzeń. Niektórzy producenci mogą kusić niższą ceną, szybkością realizacji lub ciekawą ofertą tematyczną. Jednak najważniejsze powinno być dla nas bezpieczeństwo najmłodszych, a nie kilkaset złotych oszczędności. Inwestycja w porządny plac zabaw opłaca się dużo bardziej. Po pierwsze solidne zabawki dłużej będą służyć dzieciom, a po drugie łatwiej będzie zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych i uniknąć ryzykownych sytuacji. Sprawdź, dlaczego warto stawiać na bezpieczne urządzenia na plac zabaw.

Urządzenia na plac zabaw koniecznie z certyfikatem

Szukając wykonawcy placu zabaw powinniśmy szukać firmy, która przede wszystkim produkuje bezpieczne zabawki. Wiele osób zada sobie pytania: „Co to są bezpieczne zabawki?” i „Jak sprawdzić czy są bezpieczne?”. Najprostszym a jednoczenie najpewniejszym sposobem na sprawdzenie czy urządzenia na plac zabaw są bezpieczne jest weryfikacja, czy dane produkty posiadają certyfikat PN-EN 1176:2008 (Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie). To gwarancja, że dane wyposażenie placu zabaw będzie bezpieczne i zgodne wymagającymi normami Unii Europejskiej. Urządzenia na plac zabaw firmy SPIL posiadają wspomniany certyfikat. Nie ma więc obaw, że dziecko zrobi sobie krzywdę. Obok bezpieczeństwa firma też zapewnia kompleksowe usługi oraz ciekawy sprzęt. Warto więc zapoznać się z jej ofertą, zwłaszcza jeśli chcemy zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

Na zdrowiu dziecka nie warto oszczędzać!

Zdrowie i życie naszych pociech to wartości, na których nie powinno się oszczędzać i których nie powinno się lekceważyć. Jeżeli więc chcemy zrealizować plac zabaw, należy starannie wybrać wykonawcę, sprawdzić jego produkty pod względem bezpieczeństwa oraz jakość realizacji. Niestety wiele firm oferuje tańsze produkty kosztem jakości lub w ogóle nie ma odpowiednich atestów. Pamiętajmy, entuzjazmu i zapału w tworzeniu placu zabaw, zachować też zdrowy rozsądek. To może uratować zdrowie dzieci.