Dobry dentysta pomoże w razie problemów z nadwrażliwością zębów

Nadwrażliwość zębów, choć nie jest uciążliwa przez cały czas, to na dłuższą metę może sprawiać kłopot. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy na wczasach i mamy ochotę na lody, ale boimy się ich kupić w obawie przed bólem zębów. Tymczasem, ten problem można unieszkodliwić. Trzeba udać się do dobrego dentysty.

Co to jest nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwość zębów to drobne uszkodzenia szyjki zębowej i szkliwa, na skutek czego dochodzi do odsłonięcia zębiny. Jest to część bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. W rezultacie nagłe zmiany temperatury, słodkie i kwaśne smaki mogą podrażniać zęby i powodować ból. Nadwrażliwość może wynikać z wielu czynników. Jednym z nich jest np. zbyt agresywna higiena jamy ustnej. Wiele osób za mocno naciska szczoteczkę przy myciu zębów bądź też kupuje niewłaściwe specyfiki do czyszczenia jamy ustnej. Nadwrażliwość może być także spowodowana przez zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci, wady zgryzu, częste wymioty, choroby przyzębia. Jedną z częstszych przyczyn jest nieodpowiednia dieta, która polega na tym, że spożywamy za dużo kwaśnych lub słodkich produktów lub pijemy gazowane napoje, jak np. coca-cola. To nie są zalecane produkty, dlatego jeśli problem nadwrażliwości zębów jest już dość uciążliwy, warto zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych, by jeszcze bardziej nie podrażniać zębów.

Jakie zabiegi czekają nas w gabinecie dentystycznym?

Dobry dentysta z Tychów również powinien nam pomóc, dlatego dobrze jest wybrać się do niego na konsultacje. Sposobów na zniwelowanie nadwrażliwości zębów jest co naj mniej kilka. Przede wszystkim można zastosować fluoryzację, która ochroni szkliwo przed zniszczeniem i sprawi, że kwaśne rzeczy nie będą tak niszczyły szkliwa. Dobrym sposobem jest również stymulacja mineralizacji, czyli osłonięcie kanalików zębowych specjalnym kompozytem. Coraz częściej stosuje się również impregnację. To nic innego jak użycie specjalnego preparatu, który niweluje nadwrażliwość. Bywa, że nadwrażliwość to efekt wtórny spowodowany paradontozą, zapaleniem dziąseł, próchnicą. Wystarczy więc wyleczyć te objawy, by wyeliminować nadwrażliwość zębów. Dobry dentysta Tychy powinien nam w tym pomóc. Warto zdać się na jego opinie, by w razie czego nie mieć z tym większych problemów. Czasem drobne prace spowodują, że pojawi się duża różnica, a pacjent poczuje natychmiastową ulgę. Nie warto więc się męczyć. Wystarczy jedynie udać się do dobrego specjalisty, który z pewnością nas odciąży.