Hotelowe systemy rezerwacyjne – niezbędne narzędzie pracy

Jak łatwo i przyjemnie zarezerwować miejsce w hotelu? Gdzie znaleźć wymarzony obiekt? Pomocne w tym będą specjalistyczne hotelowe systemy rezerwacyjne – http://www.intelihotel.pl/. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego jest to niezbędne narzędzie pracy w każdym hotelu, koniecznie sprawdź nasz tekst!

Hotelowe systemy rezerwacyjne – rezerwacja

Można z powodzeniem podzielić je na dwie grupy – krajowe lub nawet międzynarodowe o zasięgu globalnym platformy internetowe lub indywidualne systemy dedykowane poszczególnym obiektom hotelowym. Jak zarezerwować hotel na platformie i za pomocą oprogramowania hotelowe systemy rezerwacyjne?

Najpierw wybierasz hotel, w którym chcesz się zatrzymać, po nim przychodzi czas na uzupełnienie danych gości hotelowych. Należy uzupełnić rezerwację o imiona i nazwiska gości, a w przypadku dzieci należy podać także datę ich urodzenia.

Następnym krokiem jest po uzupełnieniu wszystkich danych o gościach jest dokonanie wyboru sposobu płatności. Rezerwacje hotelu można opłacać kartami kredytowymi lub przelewem. Jednak zazwyczaj przy wyborze opcji przelewu płatności należy dokonać go do 48 godzin od momentu dokonania rezerwacji hotelu. W przeciwnym wypadku rezerwacja zostanie anulowana zgodnie z warunkami rezygnacji. Po sprawdzeniu poprawności wprowadzonych danych, kliknij przycisk Zarezerwuj hotel.

W przypadku wyboru płatności kartą kredytową na ekranie Dane gości i płatność należy, oprócz danych kontaktowych płatnika (tak jak w płatności przelewem), podać również odpowiednie dane karty kredytowej: typ karty, numer karty, datę ważności, kod CVV oraz imię i nazwisko właściciela karty – podane informacje muszą być takie same jak te widniejące na karcie kredytowej. Podobnie, jak w przypadku płatności przelewem, płatność kartą kredytową jest obwarowana pewnymi warunkami. Należy więc zapoznać się z warunkami rezerwacji i regulaminem eSky, a następnie zakończyć proces płatności, korzystając z przycisku Zarezerwuj hotel. W hotelu też można zarezerwować usługi dodatkowe.

Hotelowe systemy rezerwacyjne – czyli czas poza pokojem

Dodatkowe udogodnienia, jakie oferuje hotel, są głównie uwarunkowane poprzez jego standard. Im wyższy standard, tym usług będzie więcej. Do tego typu udogodnień zaliczane są przede wszystkim: baseny, sauny, fitness, siłownie, odnowa biologiczna SPA, sklep z biżuterią i z pamiątkami. Na miejscu może też być fryzjer, przechowalnia bagażu, przechowalnia sprzętu rekreacyjnego, sale konferencyjne, przewodnictwo turystyczne, bezpłatny parking, prasowanie, a także bezpłatny dostęp do Internetu. W większości hoteli istnieje możliwość skorzystania z Internetu o szerokopasmowym dostępie do sieci już w samym pokoju hotelowym. Korzystanie z niego (Wi-Fi) nie wiąże się dla klienta z dodatkowymi kosztami. Niektóre hotele w swojej ofercie mogą zaproponować skorzystanie z usług kafejki internetowej. Cennik zazwyczaj znajduję się na stronie www danego hotelu.

Wiele hoteli udostępnia usługę internetu bezprzewodowego (Wi-Fi). Zdarza się, iż sieć tego typu jest dodatkowo zabezpieczona, a dostęp może być płatny. Obsługa hotelu udziela informacji w jaki sposób można uiścić opłatę za usługę.