Kącik malucha w ogrodzie, czyli jak z niczego powstają przydomowe place zabaw

Coraz więcej rodziców decyduje się na stworzenie przydomowego placu zabaw dla swojej pociechy. Duża część z nich chwali się swoimi pomysłami w Internecie, dzięki czemu stają się inspiracją dla kolejnych osób. Zobacz, co warto wiedzieć o budowaniu przydomowego placu zabaw.

Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Wybranie odpowiedniego miejsca nie jest prostym zadaniem. Normalnie place zabaw powstają na dużych powierzchniach, a w tym przypadku bardzo często mamy ograniczoną przestrzeń. Mimo małego pola manewru musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze pamiętajmy, że część przydomowego placu zabaw powinna znajdować się w cieniu. Dzięki temu w czasie upałów będziemy mieli pewność, iż nasza pociecha będzie odpowiednio chroniona. Poza tym koniecznie musimy wybrać miejsce, w którym będziemy mogli obserwować przez okno swoją pociechę. Tym samym zapewnimy nie tylko bezpieczeństwo naszemu dziecku, ale także zagwarantujemy sobie możliwość pracy w domu. W czasie, w którym nasze dziecko będzie się bawiło na dworze, my będziemy mogli wykonać różne prace domowe lub się zrelaksować. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest powierzchnia. Dobrze jest wybierać miękkie podłoże takie jak trawa. Oczywiście, jeżeli zdecydujemy się na założenie specjalnych mat, które będą amortyzowały nasze dzieci przed upadkiem, wtedy nie musimy przykładać do tego zagadnienia aż tak wielkiej uwagi.

Co powinno znaleźć się na przydomowym placu zabaw?

Pomysłów na urządzenie przydomowego placu zabaw jest wiele. Wystarczy, że do internetowej wyszukiwarki wpiszemy frazę: pomysły na place zabaw w ogródku, a zaraz znajdziemy mnóstwo poradników, które nam pomogą. Oczywiście, stworzenie własnych urządzeń typu huśtawka nie jest od nas wymagane. Jeżeli nie czujemy się na siłach, by projektować i zrobić od samego początku całe urządzenie, to możemy skorzystać z gotowych produktów. W Internecie znajdziemy mnóstwo sklepów internetowych, które w swojej ofercie posiadają urządzenia przeznaczone dla domowych placów zabaw. I tak bez problemu możemy kupić huśtawkę, piaskownicę, a nawet zjeżdżalnię. Dodatkowo możemy znaleźć maty, których głównym zadaniem jest chronienie dziecka w razie upadku, czy nawet gotowe domki dla dzieci. Wśród dzieci i rodziców dużą popularnością cieszą się trampoliny, które są idealnym dodatkiem do domowego placu zabaw. Warto w nie zainwestować, ponieważ nie tylko wywołują uśmiech na twarzy dziecka, ale również dobrze wpływają na zdrowie i kondycję naszych pociech.