Jakie komputery z Gliwic bierzemy ze sobą na drogę?

Ostatnio firma Lenovo opublikowała wyniki badań, które dotyczyły najistotniejszych cech, jakie powinien mieć idealny komputer na drogę. Przeczytaj ten artykuł i zobacz jaki laptop anietowani wzięliby ze sobą w podróż.

Polacy w podróży

Bardzo wielu Polaków podróżuje służbowo. Nic w tym dziwnego. Nasze prace coraz częściej wymagają od nas wyjazdów w delegacje lub w różnego rodzaju szkolenia. Dzięki postępowi techniki jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że komputery Gliwice są przenośne, dzięki czemu możemy nasz sprzęt komputerowy zabrać wszędzie. Z badania firmy Lenovo dotyczącego podejścia przedsiębiorców do zakupu komputerów wynika, że ponad połowa decydentów IT dostosowuje sprzęt komputerowy do potrzeb pracowników, którzy często podróżują. Dlatego też na rynku są bardzo popularne modele, które idealnie nadają się do mobilnej pracy, a standardowy sprzęt odchodzi w zapomnienie. Badania wskazały też, że większe wymagania wobec maszyn mobilnych mają decydenci posiadający wyższe wykształcenie.

Jakie cechy powinien posiadać sprzęt zabierany w podróż?

Według badanych idealny sprzęt, który możemy zabrać ze sobą w podróż, powinien posiadać kilka istotnych cech, których głównym zadaniem jest ułatwienie przemieszczania się i pracę przy jego użyciu. Większość osób, które wypełniły ankietę, wskazało na wagę laptopa. Aż 84% wskazało, że komputery Gliwice powinny być przede wszystkim lekkie. Kolejną, bardzo istotną kwestią było dostosowanie wielkości sprzętu do potrzeb wynikających z realizowanych zadań. Na tę sprawę zwróciło aż 76% badanych osób. Także wytrzymałość baterii odgrywa kluczową rolę. Aż 73% ankietowanych zauważyło, że bardzo często w trakcie podróży nie ma możliwości podłączenia sprzętu do sieci i jego naładowania. Ostatnią cechą, którą powinien mieć każdy mobilny sprzęt, to jego wytrzymałość oraz trwałość (69%). Zwrócono na to uwagę, ponieważ komputery mobilne bardzo często są używane w różnych warunkach atmosferycznych i terenowych. Stąd te cechy są bardzo istotne.

Notebook doskonały?

Wiemy już jak zagłosowali ankietowani, jednak czy tego typu sprzęt istnieje? Teraz na rynku jest wiele komputerów mobilnych, które są nie tylko bardzo lekkie czy cienkie, ale także bardzo energooszczędne. Jakby tego było mało notebooki potrafią pracować przez cały dzień, dzięki czemu gwarantują jeszcze lepszą wydajność przy jednoczesnym wydłużeniu pracy urządzenia na baterii. Oczywiście, jest to wierzchołek góry lodowej zmian, które postępują wraz z rozwojem technologii. Jeżeli jeszcze na tynku nie ma notebooka doskonałego to pewne jest, że prędzej, czy później takowy się pojawi.