Oświetlenie w domu ze Studio Italio Design

Dopasowanie oświetlenia do pomieszczenia

Światło jest nam bardzo potrzebne do życia. Najwięcej właściwości ma światło dzienne. Jednak dostęp do niego mamy ograniczony i wówczas musimy zastępować go sztucznym światłem. By było ono najlepsze, powinno być one jak najbardziej zbliżone do światła słonecznego. Poniżej prezentujemy wskazówki, jak dobrać oświetlenie idealne i na co należy zwrócić uwagę.

Oświetlenie w domu ze Studio Italio Design

Światło jest jednym z czynników, które oprócz swojej podstawowej funkcji rozpraszania mroku, tworzy atmosferę w domu i wpływa na samopoczucie domowników. Rozplanowanie oświetlenia w domu i zakup dobrych jakościowo lamp to wyzwanie. Dlatego dobrze by było, aby zaopatrzyć się w lampy lidera branży jakim jest Studio Italia Designhttp://www.blue-light.com.pl/studio-italia-design/. Należy również pamiętać, że zbyt słabe światło w domu powoduje pogorszenie samopoczucia, szybsze zmęczenie, spadek koncentracji, wahania temperatury ciała czy nawet stany depresyjne.

W mieszkaniu można wykorzystać 3 rodzaje oświetlenia takie jak:

 • ogólne,
 • kierunkowe,
 • dekoracyjne.

Jak wybrać idealne oświetlenie?

Przy wyborze odpowiedniego światła należy się kierować funkcją jakie ma ono pełnić w pokoju. Pod uwagę trzeba wziąć powierzchnię pomieszczenia i jego wysokość, a także liczbę okien i ustawienie mebli. Dlatego przed zaplanowaniem przebiegu instalacji oświetleniowej w mieszkaniu, należy zrobić wstępny projekt aranżacji wszystkich powierzchni. Dzięki temu łatwo będzie ustalić liczbę punktów elektrycznych oraz to jak światło będzie się rozchodziło po pomieszczeniu.

Oświetlenie ogólne – stanowi tło dla pozostałych punktów świetlnych w pomieszczeniu i zastępuje światło dzienne. Jego zadaniem jest równomierne rozświetlenie danego pomieszczenia. Takie światło dają plafony, żyrandole, czy reflektorki lub halogeny zawieszone przy suficie.
Należy pamiętać o tym, że każde źródło światła emituje własną temperaturę światła, więc by zyskać spójne oświetlenie, trzeba je odpowiednio dobrać.

Światło miejscowe – to światło uzupełnia światło ogólne. Rozjaśnia miejsca, które powinny być jaśniejsze. Ma silny i ukierunkowany strumień światła. Idealne są lampy stojące, stołowe lub podłogowe.

Oświetlenie dekoracyjne – jest wykorzystywane do wyeksponowania fragmentów mebli czy detali. Idealne do tego są lampy dające światło bezcieniowe albo reflektorki halogenowe, które są zamontowane w pewnej odległości od przedmiotu, który ma być oświetlany.

Planując oświetlenie bardzo ważne jest, aby lampy były dobre jakościowo i pasowały do aranżacji pokoju. Rozważając zakup na lata, warto zainteresować się Studio Italia Design. Ta włoska firma jest liderem branży oświetleniowej. Powstawała ona w Wenecji w 1950 roku i przez dziesięciolecia budowała swoją silną markę. Dzisiaj firma wyznacza trendy i standardy jakości.

W ofercie Studio Italia Design znajdziemy:

 • lampy sufitowe;
 • plafony;
 • kinkiety;
 • lampy podłogowe;
 • lampy stolikowe. Lampy są tworzone z najlepszych materiałów, takich jak:
 • szkło;
 • aluminium;
 • mosiądz;
 • stal.

Rozmieszczenie i typ oświetlenia w domu to wybór równie ważny jak dobór mebli. Jasność pomieszczeń w naszym lokalu będzie miała duży wpływ na komfort naszej rodziny. Planując całość oświetlenia w domu, trzeba jednak wziąć pod uwagę wszystkich domowników. Większość ludzi woli jasne przestrzenie, ale nie wszyscy. Są też tacy co wolą kameralny półmrok, który dają małe dyskretne lampki. Inne światło należy wybrać do sypialni, a inne w kuchni czy w gabinecie, w którym się pracuje.