Polimeryzacja podłóg i jej zalety

Polimeryzacja – czyli akrylowanie, to zabieg konserwacyjny, który musi być regularnie wykonywany na posadzkach PCV. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie? Odpowiedź w tym artykule!

Na czym polega polimeryzacja podłóg?

Polimeryzacja podłóghttp://sauberlab.pl/polimeryzacja-podlog/ – polega ona na usunięciu starej (zużytej już) warstwy zabezpieczającej posadzki. Dzieje się to przy użyciu maszyny albo dzięki specjalistycznym, silnym środkom czyszczącym, którymi „namacza się” powierzchnię. Następnie na posadzkę kładzie się kilka nowych warstw polimeru (należy odczekać na wyschnięcie każdej z nich, zanim zacznie nakładać się następną). Po ostatecznym utwardzeniu całej powłoki, posadzka musi zostać wypolerowana.

Czemu polimeryzacja podłóg jest tak ważna?

Akrylowanie podłóg niesie ze sobą wiele korzyści. Są to przede wszystkim:

– Przedłużenie żywotności posadzki. Dobrze chroniona podłoga będzie służyć o wiele dłużej, bo zniszczeniu ulegnie jedynie warstwa ochronna. Wtedy taką zużytą warstwę wystarczy wymienić na nową: czyli po prostu znowu wykonać polimeryzację.

 – Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Posadzka może zostać „podziurawiona” przez spadające przedmioty lub przewrócone meble. Może zostać także porysowana. Nie jest to jednak możliwe, gdy zostanie pokryta twardą warstwą polimeru.

 – Ochrona przed zabrudzeniami. Powłoka polimeru sprawia zawsze, że różnorodne zanieczyszczenia nie wnikają w głąb posadzki. Co więcej, warstwa zabezpieczająca ma właściwości antystatyczne: to znaczy, że posadzka nie będzie przyciągała kurzu.

 – Zwiększone bezpieczeństwo użytkowania. Chodzi tu o poślizgnięcia.
Powłoka polimerowa ma bowiem właściwości antypoślizgowe, co jest ważne zarówno podczas użytkowania posadzek w zakładzie produkcyjnym, jak i zwykłym domu.

 – Ładny lepszy efekt wizualny. Warstwa polimeru sprawia, że podłoga prezentuje się bardzo efektownie. Po pierwsze dlatego, że szczelna warstwa ochronna pomaga w utrzymaniu czystości posadzki. Po drugie, polimer nadaje podłodze połysk, który jest szczególnie dobrze widoczny po wypolerowaniu posadzki.

Ważne jest jednak, by wiedzieć, ze polimeryzacja podłóg może dawać efekt połysku, jednak kiedy ma się inne preferencje – można wybrać warstwę matową. Niezależnie od tej decyzji, świeżo polimeryzowana posadzka wygląda zawsze bardzo elegancko, a efekt utrzymuje się przez długi czas.