Program do zarządzania projektami podstawą dobrej organizacji pracy

Jira jest to nowoczesny program do zarządzania projektami. Program posiada intuicyjny interfejs – w jednym miejscu możemy umieścić wszystkie zadania, nad którymi aktualnie pracuje nasz zespół. Jest to rozbudowane narzędzie do wszelkich działań związanych z projektami. Zespół wszystkie istotne informacje ma w jednym miejscu, dzięki czemu praca nad projektem staje się szybsza. Wystarczy jedno kliknięcie i mamy podgląd na to na jakim etapie są nasze zadania. Dlaczego warto w niego zainwestować? Więcej informacji na ten temat w dalszej części tekstu.

Jakie funkcje ma Jira?

Zanim odpowiemy, dlaczego stwierdzenie: program do zarządzania projektami podstawą dobrej organizacji pracy jest prawdziwe, skupmy się na funkcjach programu.

Jakie masz możliwości? Przede wszystkim osoba zarządzająca programem decyduje o tym, którzy pracownicy maja dostęp do bazy projektów. Podgląd projektów jest niezwykle prosty, więc bez przeszkód możemy zdecydować, który projekt wymaga natychmiastowej pracy, a który możemy odłożyć na później. Dzięki tym rozwiązaniom wykonywanie projektu staje się dużo łatwiejsze. Za pomocą systemu do zrządzania projektami możemy zlecić wykonanie projektu lub przekazać ważne informację pracownikowi z poziomu programu, co może zastąpić wysyłanie maili itp. Wszystko to pozwala zaoszczędzić czas i usprawnia pracę zespołu. Członkowie zespołu mogą dodawać własne komentarze oraz adnotacje, co znacznie ułatwia komunikację. Osoby pracujące nad projektem nie musza obserwować kilku obszarów tylko wszystko najważniejsze dane mają w jednym miejscu. Eliminuje to ryzyko przeoczenia ważnych informacji,

Kontroluj pracę swojego personelu

Jira daje nam możliwość analizowania zadań wykonywanych przez poszczególnych pracowników. Widzimy, który pracownik jest najbardziej efektywny lub, który jest przeciążony. Po realizacji zadania system sam poinformuje kierownictwo o ukończeniu zadania wyświetlając odpowiednią informację.
Istniej również możliwość ustawienia automatycznego generowania streszczeń z pracy zespołu lub korzystania z wstępnych raportów. Dzięki temu od razu widzimy na jakim etapie jest praca. Nasz moduł do zarządzania współpracuje z innymi systemami oprogramowania w firmie. Program do zarządzania projektami Jira znacznie usprawnia działanie naszej firmy, co przekłada się na wyższą wydajność naszego zespołu. Intuicyjna kontrola, szybka łączność między zespołem oraz możliwość łatwej analizy postępów pracy to atuty które przekonują do wybrania tego rozbudowanego programu do zarządzania projektami.

Automatyzacja działalności wpływa na zwiększenie skuteczności naszego zespołu o przekłada się na lepsze wyniki finansowe naszego przedsiębiorstwa. Lepsza organizacja pracy. Warto dodać, że oprogramowanie można konfigurować wedle zmieniających się potrzeb. W miarę rozwoju naszego przedsiębiorstwa program możemy bez problemu dopasować do aktualnie wykonywanych zadań.
Dużym atutem jest to, że wdrożenie systemu nie wymaga wstrzymania prac. Jest to kwestia zaledwie kilku godzin.