System zarządzania hotelem – nowa perspektywa

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z coraz to bardziej dynamicznym rozwojem hotelarstwa. Objawia się to między innymi tym, że mniejszych hoteli prosperuje na rynku coraz mniej. Małe pensjonaty lub zajazdy są, oczywiście, nadal dość popularne, ale nie aż tak, jak miało to miejsce chociażby kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Na sile przybierają obecnie większe obiekty i sieci hotelowe. Wiąże się to jednak z pewnymi obowiązkami.

Manager – ma wiele zadań

Po pierwsze, są oni bowiem zmuszeni do zarządzania większa grupą osób. Personel składa się często z całych grup pracowników, które to muszą się wzajemnie komunikować. Problem pojawia się także, jeżeli chodzi o szeroko pojęte rezerwacje. Na szczęście, cała trudność może zostać w łatwy sposób zniwelowana poprzez zastosowanie rozwiązania, jakim jest system zarządzania hotelemhttps://www.gip.com.pl/systemy-hotelowe-i-gastronomiczne/hotele/.

O jakich funkcjach w największej mierze mowa?

System zarządzania hotelem oferuje między innymi usprawnienie procesu rezerwacji poprzez zastosowanie automatycznego potwierdzenia rezerwacji przez Internet oraz przydziału na pulę i na pojedynczy pokój. Są to jednak jedne z nielicznych funkcji, niemniej jednak w największym stopniu usprawniają one pracę personelu.

Wielu właścicieli zwraca również uwagę na to, że ich obiekt nie jest tak naprawdę przystosowany do przyjmowania większych grup. Wiąże się to bowiem z koniecznością szybkiego przydzielania pokoi. I tutaj znowu pojawia się pomocny system zarządzania hotelem, który pomaga przeprowadzić sprawny check-in oraz check-out. Obsługa może także w łatwy sposób sporządzić grafik dla każdej grup i udostępnić go reszcie personelu, tak aby każdy zawczasu mógł sikę z nim wnikliwie zapoznać.

Rozliczenia oraz transakcje w jednym palcu

Okazuje się, że częstym problemem wielu sieci hotelowych lub mniejszych pensjonatów jest to, że nie można tak naprawdę w przejrzysty sposób prowadzić kontroli sprzedaży oraz statystyk. To ogromny problem, ponieważ właściciel nie jest w stanie systematycznie doglądać zestawienia zysków i strat. Dzięki opisanemu systemowi zarządzania nie będzie to już więcej żadnym problemem!

Czy to jednak wszystkie funkcje oferowane przez system zarządzania hotelem?

Nic bardziej mylnego! System jest zaprojektowany w taki sposób, aby personel nie musiał szkolić się dodatkowo w jego obsłudze. Bazuje więc na rozwiązaniach, które praktycznie każdy miał okazję poznać. Mowa oczywiście o współpracy z MS Office. System wspiera popularny pakiet biurowy i ułatwia pracę każdego dnia.

Właściciel może również zadbać o to, aby system połączyć w jednolitą całość na przykład z kasami fiskalnymi. Dzięki temu hotel będzie tworzył harmoniczną całość, a przebieg informacji nie zostanie zakłócony przez żaden z elementów. Poszczególne segmenty i działy hotelu mogą ponadto automatycznie porozumiewać się ze sobą. I tak na przykład minibar może monitorować zmiany i przejąć wnikliwą kontrolę chociażby nad zużyciem poszczególnych towarów.