Toalety przenośne – idealne na kempingu i działce

Największym problemem na kempingu, polu namiotowym czy nawet działce, staje się załatwianie podstawowych potrzeb fizjologicznych. Niestety chcąc uniknąć zanieczyszczenia gleby lub wód gruntowych, należy stosować sprawdzone rozwiązania, jakimi z pewnością są funkcjonalne toalety przenośne, inaczej nazywane turystycznymi. Charakteryzują się one wieloma zaletami, co sprawia, że stały się nieodłącznym elementem wyposażenia zabieranymi na biwaki czy znajdującym się w działkowym altanach.

Specyfikacja

Najważniejszy jest ich niewielki, wręcz kompaktowy rozmiar, dzięki czemu nie ma problemu z ich przewożeniem. Dostępne na rynku toalety przenośne można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Pierwszym, raczej niepolecanym jest model wiaderkowy, wymagający opróżniania po każdorazowym użyciu. Dlatego lepiej jest zdecydować się na popularną toaletę chemiczną, model dwukomorowy, składający się z górnego zbiornika na wodę do spłukiwania oraz dolnego, w którym gromadzą się nieczystości. Poszczególne dostępne modele mogą się również różnić pojemnością zbiornika na nieczystości, mniejsze 12-15 litrowe wystarczają na 30-35 użyć, a większe o pojemności 20 litrów umożliwiają nawet ponad 50 spłukań.

Najwyższa akość

Wybierając toalety przenośne, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Szczególnie ważna jest szczelność konstrukcji uniemożliwiająca wydostawanie się na zewnątrz szkodliwej zawartości. Tanie, najczęściej dalekowschodnie toalety są wykonane z nietrwałych materiałów, przez co często dochodzi do ich uszkodzenia. Renomowani producenci gwarantują, że ich produkty wytrzymają bez problemu ciężar dorosłego człowieka, nawet o słusznej tuszy. Wybrany model powinien być też łatwy do wyczyszczenia, bez trudno dostępnych zakamarków, w których będą zalegać nieczystości. Toalety przenośne, a zwłaszcza chemiczne wymagają odpowiednich środków do ich konserwacji, a najlepiej zawsze używać tylko takie, jakie zaleca ich producent, polecając w komplecie zarówno płyny do spłuczki, jak i do dezynfekcji zbiornika na nieczystości.