Walcz z otyłością u dzieci. Chodź z nimi na place zabaw

Coraz więcej dzieci jest otyłych. Te dane są bardzo niepokojące. Jak można to zmienić? Na co zwrócić uwagę, by znaleźć dobre rozwiązanie? Ważny jest ruch, jak jednak zachęcić do niego najmłodszych? Jednym z pomysłów są place zabaw.

Zabaw, która rozwija…

Place zabaw są bardzo ważnym elementem rozwoju najmłodszych i to praktycznie pod każdym możliwym względem. Przede wszystkim, wpływają na aktywność. Dzieci, chcąc nie chcąc znacznie szybciej się rozwijają, kiedy mają do dyspozycji place zabaw. To bardzo ważne. Muszą ćwiczyć wspinanie się po drabinkach, mają też do dyspozycji bardzo nowoczesne narzędzia, jak np. piramidy liniowe czy przeplotnie. Tym samym mogą się wspinać i ćwiczyć swoją zręczność. To bardzo ważne, bo dzieci są aktywne, pomimo tego że specjalnie nie ćwiczą. Tak naprawdę bawią się. Chcą pokonywać trudności. Często dodatkowym motywem jest obserwacja ich rówieśników, którzy także maja ochotę wpinać się w takich miejscach. Jeśli widzą, że ich kolega czy koleżanka przeszli przez dana przeszkodę, sami maja znacznie większą motywację, by sobie z tym poradzić. Już po pół godziny na palcu zabaw są bardzo zmęczone, a pot ścieka z nimi strużkami. Jednocześnie wcale nie muszą traktować takiej aktywności jako coś przykrego, a wręcz przeciwnie. To jest dobrze spędzony czas. Niezależnie więc, czy nasze dzieci ważą w normie czy też za dużo, warto chodzić z nimi na plac zabaw, by zachęcić je do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Tylko w ten sposób można bardzo wiele rzeczy osiągnąć, co ma ogromne znaczenie.

Nie dopuść, by twoje dziecko siedziało w domu

Kiedy na dworze jest fajna pogoda, lepiej nie dopuszczać do sytuacji, w której dziecko będzie siedziało w domu. Obecnie możliwości, którymi może zająć się dziecko jest cała masa. Do dyspozycji ma bowiem najnowocześniejsze sprzęty elektryczne, a także wiele gier wideo. Może też obejrzeć telewizor. W ten sposób wprawdzie będzie w stanie się czymś zająć, jednak na dłuższą metę nie będzie to wcale dla niego dobre. Trzeba więc zrobić co tylko się da, by pokazać maluchom inne fascynujące rzecze, a warto wiedzieć, że inspirujące place zabaw to naprawdę dobre rozwiązanie. nie tylko zmusza do aktywności fizycznej, ale także ma wiele innych zalet. Pobudza wyobraźnie i kreatywność, rozwija myślenia. To także pierwsze miejsce, w którym maluchy będą mogły nawiązywać relacje z rówieśnikami. Jest to bardzo istotne praktycznie pod każdym względem.