WC na budowy wczoraj i dziś

Zaplecze sanitarne to jedno z ważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę organizując budowę. Wprawdzie nie jest to rzecz najważniejsza, ale z drugiej strony dość istotna. Jeśli nie ma możliwości skorzystania z istniejącej infrastruktury, zawsze można wynająć toalety przenośne. Ich standard jest bardzo wysoki.

Toalety kiedyś – mało eleganckie

Jeszcze przeszło dwie dekady temu publiczne sanitariaty nie były, delikatnie mówiąc, eleganckie. Samo przejście wokół nich wiązało się z dużym stresem. Panował odór, który był nie do zniesienia. W rezultacie mało kto z nich korzystał. Tak naprawdę robotnicy woleli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w krzakach niż wybierać się do toalet. WC na budowy nie były idealne. Oprócz odstraszającego zapachu klientów zniechęcał również sam wygląd sanitariatów. Były mało stabilne. Nie trzymały się podłoża, a do tego często pękały, traciły kolor. Dużo lepszym rozwiązaniem było więc skorzystanie z istniejącej infrastruktury. Wielokrotnie organizatorzy budów nawet nie inwestowali w sanitariaty, bo wiedzieli, że i tak pracownicy niechętnie z nich skorzystają. Woleli na tym zaoszczędzić tym bardziej, że mieli świadomość, że WC na budowy nie będzie praktycznie w ogóle odwiedzane. To powodowało spory zamęt. Na szczęście dziś jest inaczej, a toalety przenośne spełniają bardzo wysokie standardy.

Wysoko postawiona poprzeczka

Na szczęście dziś jest całkowicie inaczej. Poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko. Toalety są funkcjonalne, a do tego czyste i schludne. To sprawia, że korzystanie z nich nie jest już takie kłopotliwe. Wewnątrz nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Dostawcy wysoko stawiają poprzeczkę. Stosują środki neutralizujące zapach i dezynfekujące. Powoduje to, że korzystanie z nich nie jest już czymś uciążliwym. Istotne jest jednak to, że są one bardzo schudnę. Toalety przenośne są przede wszystkim stabilnie przytwierdzone. Nie wywracają się, są łatwe w montażu. Do tego są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie pęka, dobrze się trzyma. Pomimo często niesprzyjających warunków pogodowych, promieniowania UV, toalety wciąż dobrze się prezentują i są solidnie wykonane. To powoduje, że korzystanie z nich nie jest. Toalety przenośne pozwalają uniezależnić się od istniejącej kanalizacji. Nie zawsze jest bowiem możliwość podpięcia się do systemu sanitarnego. Z tym bywa już bardzo różnie. Na szczęście można skorzystać z modeli, które są nowoczesne i zaawansowane technicznie.