Wycieraczka do biura? Czym kierować się przy wyborze?

blabla

 

Urządzasz biuro? Chcesz dobrze przyjmować swoich klientów? Jeśli tak koniecznie zadbaj o wystrój i porządek. Wbrew pozorom to drobne elementy pozwalają osiągnąć pełnię kompozycyjną. To właśnie one zapewniają ład i wpływają na wygląd w pomieszczeniu.

Dlaczego wycieraczki są takie ważne?

Wbrew pozorom wycieraczki są niezmiernie ważne. Dzięki nim można nie tylko zapewnić estetyczny wygląd w gabinecie, ale także zachować znacznie większą czystość. Ma to znaczenie szczególnie w okresach zimowych, kiedy na dworze jest coraz chłodniej i bardzo łatwo można nanieść do wnętrza śnieg i błoto. Po kilku godzinach pracy w takich warunkach człowiekowi odechciewa się już wszystkiego. Ma dość otaczającego go brudu. W efekcie niektórzy pracownicy sami zamiatają po sobie, bo inaczej biuro zarosłoby brudem. Większe firmy mają pełnoetatowe sprzątaczki, które kilka razy dziennie biegają z mopem. Jednak w większości biur sprzątaczka przychodzi raz na tydzień czy dwa. W zimie czy późna jesienią, kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające bardzo trudno jest zachować pomieszczenie w dobrym stanie. Ma to bardzo duże znaczenie. Jeśli decydujemy się na zakup wycieraczki do biura, wybierzmy model, który będzie doskonale dobrany. To, jaka wycieraczka będzie postawiona, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od natężenia ruchu w pomieszczeniu, a także od tego, w którym miejscu taka wycieraczka będzie ustawiona.

Różne potrzeby, różne materiały

To, jakie wycieraczki wybierzemy w dużej mierze zależy od tego, gdzie będą one ustawione. Dobrze jest położyć wycieraczki przynajmniej w trzech miejscach: we wnętrzu, w korytarzu, na zewnątrz. To powoduje, że tak znacznie łatwiej jest utrzymać pomieszczenie w dobrym stanie na całe lata. Jak dobierać wycieraczki? Na zewnątrz powinny znajdować się przed wszystkim trwałe produkty, które są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Tak więc na dwór zdecydowanie bardziej nadają się wycieraczki gumowe i aluminiowe, które pozwalają pozbyć się pierwszych zabrudzeń z obuwia. Z kolei na korytarze można zastosować wycieraczki tekstylne lub gumowe. Ich zadaniem jest nie dopuścić do większych zabrudzeń. Nowością na rynku są wycieraczki trzystrefowe, które są zbudowane materiałów o różnych strukturach. Pierwsza warstwa pozwala pozbyć się śniegu z butów, druga pomaga czyścic obuwie z błota i kurzu, a w końcu trzecia zbiera wilgoć. Tym sposobem nawet przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych można ochronić główne pomieszczenia przed brudem. W docelowym gabinecie, gdzie glonie odbywa się praca, warto postawić na zwykle wycieraczki tekstylne, które pomogą zachować estetyczny wygląd w pomieszczeniu.