Zawalcz, by koło ciebie powstawały place zabaw

Mieszkasz na dużym osiedlu? Z pewnością nie raz szukałeś przestronnego miejsca, by udać się z dziećmi. Często, żeby dotrzeć do atrakcyjnych miejsc, gdzie będzie się można odprężyć z dala od miejskiego zgiełku, jest kawał drogi. Wtedy dobrze jest rozejrzeć się za placem zabaw, który powinien być w pobliżu.

Place zabaw to nie przywilej

Place zabaw wokół domu to rzecz absolutnie normalna, a nie żaden przywilej. Jeśli na osiedlu nie ma miejsca, gdzie dzieci mogą spędzać czas i bawić się na świeżym powietrzu, trzeba to zmienić i to jak najszybciej. Najłatwiej udać się do osoby zarządzającej terenem. W zależności od lokalizacji może to być spółdzielnia, a jeśli to budynki komunalne, trzeba udać się do urzędu miasta lub gminy. Należy wziąć ze sobą wniosek i przedłożyć go stosownym osobom. To powinno pomóc w załatwieniu spraw w szybkim tempie. Najlepiej zebrać więcej podpisów. Wtedy można się liczyć z tym, że nasz wniosek będzie szybko rozpatrzony, bo zarządca będzie wiedział, że nowoczesne place zabaw to rzecz, na którym zależy wielu mieszkańcom. To w dużej mierze powinno pomóc w załatwieniu sprawy. Należy jednak pamiętać, że trzeba się upominać. Jeśli nasze działania ogranicza się jedynie na złożeniu wniosku, może to być nieskuteczne. Czasem jednak zarządca definitywnie odmawia świadczenia tego typu usług. Wynika to głownie z faktu, że szuka oszczędności bądź po prostu nie ma funduszy. Nie oznacza to, że sprawa z placem zabaw jest przegrana. Są jeszcze inne sposoby, by rozpocząć inwestycję.

Skorzystaj z budżetu obywatelskiego

Jednym z lepszych sposób na uzyskanie dotacji jest budżet obywatelski. To bardzo prosty sposób na uzyskanie potrzebnych środków. Budżet obywatelski to najprościej rzecz ujmując część budżetu miasta i gminy, którą mieszkańcy mogą rozdysponować w dowolny sposób. Procedura składani wniosków jest inna w każdym mieście. Najczęściej jednak wnioskodawca musi przedłożyć w magistracie stosowny dokument wraz ze wstępnym kosztorysem. Jeśli wniosek będzie prawidłowy pod kątem formalnym, to zgłoszony projekt w ramach budżetu obywatelskiego trafia pod glosowanie. Im więcej głosów otrzyma, tym lepiej. Wygrywa zgłoszenie, które poprzez najwięcej mieszkańców miasta lub gminy. Wprawdzie załatwianie placu zbaw z budżetu obywatelskiego jest długotrwale i czasochłonne, ale opłaca się. Możemy w ten sposób realnie wpływać na tereny wokół nas i je zmieniać. Warto trochę powalczyć, by nasze dzieci miały gdzie spędzić czas.